Výzva Slapy

Share Button

Když mi volal kamarád Jirka a nabídl mi, ať s ním jedu na víkend na Slapy, ani minutu jsem neváhal a s nadšením souhlasil. Už dlouho jsem si pohrával s myšlenkou, že se tam zajedu podívat a teď ještě se super parťákem. Těšil jsem se jako malý kluk, i když mi Jirka říká že to nebude žádná legrace, „bude to výzva“ říká mi, no a to jsem se těšil ještě víc.

Po příjezdu umisťujeme bojku cca 40 m od břehu před kamenitou pánev kam každý nahazujeme jeden prut. Jirka bez váhání dává pod háček kuličku Halloweenu já zase Jahodu, každý věří něčemu jinému a to je dobře. Chvilinku přemýšlíme, kam nahodíme druhý prut, nakonec padla volba na příbřežní partie kde je spoustu převislých keřů a 1 metr hloubky. Oba jsme zvolili boilie kukuřice.

Psal jsem, že jsme pruty nahodily, není to úplně pravda na této výpravě jsme měli možnost vyzkoušet zavážecí lodičku. Lodička se ukázala jako velký pomocník protože díky ní jsme mohli své nástrahy zavést až přímo pod převislé keře kam by se za normální situace velice špatně nahazovalo. Užíváme krásného západu slunce, plní nadějí co přinese noc, ta bohužel nepřinesla nic. Dokonce ani přes den se neozval ten krásný zvuk signalizátoru, neztrácíme naděje a převážíme pruty svým nástrahám věříme na 100%, to je podle mě také velice důležité, věřit tomu co dělám a jak to dělám.

Navečer druhého dne nám pěkně zahýbali vodou a stav klesl o 0,5m, to nám udělalo vrásky na čele, najednou už jsme nechytali v metrové hloubce i přes to tam pruty necháváme a doufáme že i tak se na nás nějaký zdejší kapřík přijde podívat. Jak bylo krásné když v půl 3 ráno slyším „píííííííp“, zdá se mi to nebo ne?? Nezdá!!! Jízda prut pod břehem se rozjel a na mě po chvilce boje kouká z vody kapřík odhadem 50cm. Malá ryba taky ryba říkám si a jdu spokojeně spát, v půl 6 ráno mě budí příposlech Jirky, taky prut od břehu a kapřík velikostí jak přes kopírák s tím mým.

Dodalo nám to dost nadějí že by mohla přijít ještě aspoň jedna, bohužel se tak nestalo, přesto odjíždíme od vody s dobrým pocitem kapra jsme viděli, provětrali jsme se, mohli jsme poklábosit a probrat další rybářské plány. Ta krajina kolem přehrady je opravdu nádherná. Tak snad někdy příště.

S pozdravem za Anaconda Czech team Petr Smítka a Jiří Hejna