Výzva

Share Button

Jak již všichni víte, podnikl jsem krátkou výpravu, při které se mi podařilo ulovit jednoho kapra. Nebyl to sice žádný obr, ale pro mě to byl důkaz, že na daném místě ryby jsou a tak jsem se rozhodl věnovat tomuto místu více času.

Při minulé vycházce jsem zjistil, že na daném místě je opravdu hodně kamenů na dně a tak jsem bohužel přišel i o rybu, která už vypadala zajímavě. Nad ránem se povedl sice jeden kapr ale ta větší ryba, kterou jsem tam ztratil, ta byla mnohem zajímavější. Po příjezdu domů jsem nad tím musel stále přemýšlet. Proto, jak jsem již psal, jsem se rozhodl danému místu dát ještě šanci a zkusit to tam ještě jednou.

Bylo zapotřebí, abych rybu při záseku dostal co nejdříve na hladinu a těžké olovo jí netáhlo ke dnu mezi kameny, kde bych o ní mohl zase přijít. Dále jsem montáže o trošku prodloužil, aby byla prezentace nástrahy na dně co nejlepší.

Po příjezdu k vodě jsem si nakrmil daná místa, kde jsem chtěl chytat. Připravil jsem si veškeré věci a mohl jen čekat, zda panáček 20mm halloween a 16mm pop up zafunguje. Na druhém prutu jsem měl boilie s příchutí Fire tuna ve velikosti 20mm.

Seděl jsem u prutů, pozoroval aktivitu ryb na hladině, když v tom se ani ne po hodině od nahození rozjíždí první prut. Krásný šupík, který zabral na panáčka, dává jasné znamení, že ryba bude spolupracovat.  Nádherná ryba a krásný souboj, ale stále to není ten kapr, kvůli kterému jsem tady.

Montáže s odpadávajícím olovem fungují skvěle a já ani při jediné rybě nemám problém s kameny na dně. Díky těmto montážím dostanu kapra vždy brzy na hladinu a tak se ostrých hran kamenů vyhnu.

Ten správný kapr přichází hodně brzy ráno, pomalá jízda naznačuje, že to nebude žádný splašený prcek. Ryba neustále odmotávala více a více vlasce z navijáku a ja jsem si říkal, že tohle nedopadne dobře. Když v tom náhle kapr obrací směr a zamířil přímo ke mně. Věděl jsem, že se moje naděje o něco zvýšily. Asi po 15 minutách jsem kapra podebral do podběráku a měl jsem šílenou radost z nádherné ryby.

Perfektní vycházka na malou svazovou řeku

Za Anaconda Team Jirka Kučera