Z práce na ryby

Share Button

Tak jak již jsem psal v minulé zprávě, v plánu jsem měl 3 denní výpravu, tedy alespoň dvě noci, ale vzhledem k mé práci jsem byl nucen svou 3 denní výpravu bohužel zkrátit jen na jednu noc. Přípravy na tu tedy již zkrácenou výpravu byly za mnou, jelikož jsem si vše potřebné, jakožto navaření 30 kila kukuřice a přípravy 15 kila řepky, připravil den dopředu, abych hned po mé pracovní 24-hod. šichtě mohl bez jakéhokoliv zdržování vyrazit k vodě. Místo jsem si aspoň jeden den předem překrmil 10 kg kukuřice,10 kg řepky společně s pár desítkami koulí Maisky z řady Crunch New Formula o velikosti 20 mm, kdy jsem zhruba polovinu dávky rozkrájel na půlky. Tuto výpravu jsem vsadil jen na jednu příchuť a to zejména vzhledem k použitému druhu partiklu. K řece jsem dorazil v dopoledních hodinách, na jeden klacek jsem nastražil jednu 20 mm kuličku boilie výše uvedené příchutě a na druhou montáž jsem k jedné 20 mm kuličce přidal Neon pop-up 20 mm žluté barvy, namočenou dva dny předem v Activ-dipu příchutě Creme, bez použití aktivátoru Neutral.

Zpráva od vody č.3 (1)

Místo jsem si periodicky až do druhého dne plošně krmil zbývajícím množstvím partiklu společně s pár koulemi Maisky. Během prvního dne nebyla na hladině ani pod ní vidět žádná aktivita ryb, ale já věřil, že ryby musí najet k prostřenému stolu.

K večeru jsem měl první drbu a po chvilce další. Bylo evidentní, že pár ryb se na místo přijelo podívat a hodují zde. Kolem 23:00 hod. mi klesl swinger na montáži „na panáčka“ a poté se mi pomalu zcela dopnul vlasec a ryba se dala na úprk směr po proudu. Při prvních kontaktech s rybou jsem byl přesvědčen, že se jedná o nějakého dorostence maximálně o váze 8 kg, kdy ryba ze začátku boje absolutně nejevila známky toho, že by chtěla při zdolávání klást nějaký odpor. Až při přitáhnutí ryby k blízkosti břehu, se tato již probudila k životu a jako by dostala žihadlo a uvědomila si, co se vlastně děje a o své ulovení začala teprve urputně bojovat. Po zhruba 10 minutách jsem si na první loknutí ryby podebral krásného, čistého, říčního labáka s poznávacím znaménkem ( vynechaného místa bez šupin v úrovni cca 5 cm nad břišními ploutvemi ) , který ustanovil váhu na hodnotě 13,4 kg při své délce 92 cm.

Zpráva od vody č.3 (2)

Následující den kromě jednoho kapřího dorostence-lysáka, kterému v 05:00 hod. zachutnala pro změnu jedna kulička Mais, se už hlásiče neozvaly. Bohužel k večeru jsem byl nucen z pracovních důvodů řeku opustit.

Nyní po sepsání této zprávy již vyrážím opět hned k řece a to na 4 dny. Pomalu se mi dovařuje poslední hrnec kukuřice a já už se nemohu dočkat na další nezapomenutelné shledání s těmito němými tvory, kteří zkrášlují naše vody a kteří za každých podmínek dokáží vnést do mé tváře upřímný a vděčný úsměv. Po této výpravě se Vám snad budu moci opět ozvat.

S pozdravem za Carp Team Anaconda Vám přeje plno zážitků u vody Šaman …

Zpráva od vody č.3 (3)

Zpráva od vody č.3