Za kapry při úplňku

Share Button

Je to sice známé klišé, ale všichni to známe, práce je hodně, času je málo a volného ještě méně, ale když už se naskytne, není nic lepšího, než ho trávit u vody. A proto jsem vyrazil na jednu menší vodu, poškádlit mohykány místních vod a vyčistit si hlavu od práce a shonu všedních dní.

DSCF9266

Počasí bylo vskutku jako na kolotoči, chvíli prší, pak se vyjasní a o teplotách se nebudu ani zmiňovat. Ale řekl jsem si, že si jedu odpočinout, takže mi to ani moc nevadilo. Pro tuto 48 hodinovou záležitost jsem zvolil svoji oblíbenou řadu Crunch přesně příchuť  Mais(kukuřice) a z řady LT-Fish Schellfish(treska). Kukuřici jsem zvolil z důvodu, že tento revír je znám tím, že zde kolegové rybáři zakrmují tímto artiklem ve velkém množství, tudíž jsou na něj ryby zvyklé. Pro zvýraznění jsem kukuřici zalil boosterem stejné příchutě a mohlo se jít na věc.

DSCF9270

Jako krmivo jsem zvolil pelety s hrsti boilie. Rybky spolupracovaly docela dobře. Za zmíněných 48 hodin se povedlo dostat na břeh dva kapříky přes 12 kilo a jeden menší dorostenec. Což mě velmi potěšilo, protože se ukázalo, že i za takto krátkou dobu se dá chytit slušná rybka, když má člověk dobré znalosti o revíru a nástrahu, na kterou se může spolehnout.

S pozdravem Marek Vojtěch.

DSCF9267

DSCF9268

DSCF9272

DSCF9273

DSCF9274