Začátkem prázdnin

Share Button

Ratolesti nám opustili školní lavice a začalo nám období prázdnin. Mnoho rybářů nemá tento čas moc rádo, protože bývá všude hodně lidí u vody dost rušno. Při troše té snahy se i v tomto období dá trochu klidu najít.

My v tuto dobu, stejně jako další skupina rybářů využíváme tento čas na větší výpravy se svými rodinami, celý rok se touláme po všech možných revírech a místech a tak je čas v době prázdnin trochu opustit od divočiny a podniknout akce, které potěší hlavně naše rodinné příslušníky. Můj syn roste jak z vody a začíná se okolo prutů motat více a více. Samozřejmě ještě není schopen s 12ft pruty úplně manipulovat ale snaha je obrovská.  Stává se mým věrným nosičem vody na podložku, přidržovačem lodě když se vracím ze závozu, krmičem lopatkou když ho vezmu na závoz prutu sebou.

Červencové 5-ti denní klání začalo, místo co na nás zbylo, bylo v klidné zátoce a však velice mělké a po prvním seznámení mě bylo jasné, že se nadřeme.  Nejbližší prut jsem vozil do vzdálenosti 186 metrů, kolegy nejdelší prut jsem vozil do vzdálenosti 278 metrů. Na tuto výpravu jsme zvolili  boilie Halloween, boilie Dirty Berry, boilie Honey Fruit a Fire Tuna.  Jako vždy v letních měsících jsem sebou měl velké množství suchých dipů a pop up boilie všech průměrů a barev.

Nebudu vám popisovat, jak přišly záběry a jak jsem zdolával ryby, to všichni znáte a víte, jak to probíhá, přidám pouze radu a zkušenost, která by vám mohla být ku prospěchu. Všechny pruty jsme chytali v mělké vodě a vozili do velké vzdálenosti k rákosovým polím, ryba zabrala a ihned se otočila okolo uhnilého rákosu, který trčel ze dna. Pokud se náhodou neotočil okolo rákosu, byl to pro změnu zařízlí vlasec do bahnitého dna, který v několika místech zůstával vyset v nerovnostech ve dně. Pro drtivou většinu větších ryb jsem musel lodí zajet a rybu uvolnit, pak teprve začalo zdolávání.  Ryby  opět v drtivé většině případu  nijak nebláznili a v podstatě když jsem dojel lodí na místo, po uvolnění jsem zjistil, že ryba se v podstatě z místa záběru skoro nepohnula. Při prvních záběrech jsem trochu panikařil a vší rychlostí jsem se hnal k místu, abych rybu uvolnil a nepřišel o ní ale po chvilce jsem zjistil že opravdu v klidu ..  stačilo dojet na místo a udělat co je potřeba, přišel záběr v klidu jsem sedl do lodi, počkal, než si syn vezme vestu a v poklidu jsme vyjeli na průměrně 250 metrový výlet s překvapením na konci.

Během 5-ti dnů se nám podařilo ulovit celkem dost ryb. Ryba v místech byla, ale vždy když jsem na místo přijel, zahlédl jsem, jak se zvířilo bahno na dně a ryby poodjeli dál, ale jelikož bylo opravdu velké teplo, neodjeli daleko.  Krmil jsem rozumně, zhruba 0,5 kg až 1 kg … směsi  boilie a pelety na jeden prut. Teda pokud zrovna nekrmil  syn, který si z lopatkou počínal jak mistr a valil krmení do vody všude možně do všech směrů, asi si zavzpomínal na první roky jeho života, když řádil na pískovišti a domů se vracel s pískem i za trenkami.

Výprava nám přinesla 2 nádherné ryby jednu těsně pod 20 kg a jednu těsně nad 20 kg  během 5-ti dnů jsem na lodi spotřeboval dvě 180 Ah baterie, opravdu jsme si zajezdili, ale stálo to za to ..  konec konců  je to vidět na fotkách, všichni jsme si to moc užili a syn nejvíce …

Za Anaconda Czech Team Marek Tichý