Zahájení sezóny 2018

Share Button

Máme zde začátek nové sezóny a tím i spoustu šancí, jak přelstít krásné kapry. Mrazivé počasí, které panovalo ještě před pár týdny ustoupilo a tak jsme se rozhodli s parťákem vyrazit k vodě a jak se říká zahájit začátek sezóny pokusem o ulovení nějakého krásného kapra.

Hned ráno po práci vyrážíme na místo, kde budeme chytat.  Podmínky byly výborné, lehce foukal vítr a chvíli pršelo. Nezbývalo než udělat nové montáže a šup s tím do vody. Na prut, který jsem nahazoval do blízkosti břehu jsem zvolil 16 mm kuličku doplněnou o PVA punčochu s nadrceným boilies. Na druhý prut, který jsem nahazoval do volného prostoru jsem dal panáčka 16mm kuličky jahoda ryba doplněnou o popku stejné příchutě. Jelikož voda byla velmi chladná, nedávali jsme si příliš velké naděje, co se týká množstvím záběrů. Avšak opak byl pravdou. Záběry přicházely kupodivu pravidelně a podařilo se chytit i opravdu krásné kapry, kteří atakovali  hranici 10 kilo.

Na této krátké vycházce jsme používali práškové dipy, které byly skvělou volbou jak zvýraznit naší nástrahu. Aktivita ryb byla až neuvěřitelná a my jsme prožili nádherně strávený den u vody s krásnými rybami, které nás potěšily a zahájily novou sezónu.

Tímto bych přál každému, ať jeho začátek sezóny je takový, jako jsme zažili my a přeji spoustu krásných úlovků v novém roce.

Za Anaconda Czech Team Jiří Kučera