Základ je to neodfláknout

Share Button

I na krátkých výpravách  je možné být velice úspěšní, základem je nic nepodcenit a dobře se na tu výpravu dobře připravit. Přestože hodně z nás nemá na ryby dostatek času, není nutné, aby jsme byly neúspěšní. Nejdůležitějším faktorem úspěchu je kvalitní příprava  jak vaše, jako rybáře , tak vašeho místa, na krátkou výpravu určitě nejezdím na místo které neznám.

Pokud je to alespoň trochu možné je velice  dobré  si dané místo před krmit.  Ryba si zvykne na místo jezdit  za krmením a pak jsme schopni v pár hodinách uspět a být v čas doma u svých blízkých. Opravdu není reálná šance si místo připravit dopředu,  je nezbytně nutné místo dokonale znát a vědět jak se ryby na místě chovají,  Pokud ty to vědomosti máme, pak za situace být na správný čas na správném místě, můžeme uspět.

       

Velice často dostávám dotazy ve smyslu co dělám špatně , mám boilie jako vy, mám montáže jako vy  chytám na revíru kde vy a prostě nechytám… Stále  to samé do kola a stále stejná odpověď základ je mít oči do kořán.  Nesledovat  jen  aktuální reklamní výkřiky, ale  sledovat  i druhou stránku věci a to samotného tvora, kterého chceme chytit,  jsou základní informace o chování ryb které víme a dá se říct, že jsou i vědecky podložené a dá se na těch informacích stavět. Jen pro příklad. Kde se ryba ráda krmí , jak reaguje na vlivy počasí, jako například na vítr, jaký charakter dna upřednostňuje a mnoho dalšího. Kolik přijdu k řece a úplně žasnu, jak jsou schopni si rybáři sednout a hlavně kam nahazuji.

Ale zpět k věci….

Na krátkých výpravách krom kvality místa  a případného předkrmení kladu důraz ještě na poslední věc a to na atraktivitu nástrah,  První prut  maximální atraktivita,dipy, powdery, těsta, pasty, bostery a kdo ví co ještě. Druhý prut  v jednoduchosti je krása, vymočená  kulička třeba jen lehce přetažená esencí,bez dalších  doplňků,  podle reakce ryb přizpůsobuji  v době lovu způsob předkládání nástrahy.

S pozdravem  Marek Tichý  Anaconda CZ