Zakončení podzimu

Share Button

Je to tak a máme tu konec podzimu. Venku bylo relativně teplo, a proto jsem se rozhodl s mým parťákem Honzou vyrazit na stojatou vodu. Naplánovali jsme si, že u vody strávíme 4 dny. Sbalené věci jsem naložil do auta a hurá pro Honzu.

Po příjezdu k vodě, hned rozbalujeme bivaky a nafukujeme člun. Začínalo se nám stmívat a já zavážím první prut. Místo jsem zvolil na hraně zátoky, kde byla výrazná změna hloubky. Hodně napadaných stromů a větví ve vodě mi dodávalo dobrý pocit, že ryby budou najeté právě tady. Montáž položená, pár boilies kolem a šup na břeh. Druhý prut odhazuji kousek od břehu na hloubku. Jako nástrahy jsem používal pro tuto výpravu boilie z řady Crunch New Formula, příchuť Shellfish 16 mm a 20 mm a Shellfish Strawberry 16 mm a 20 mm.

První záběr na sebe nenechal dlouho čekat. Z vyvážky přišel krásný Lysec. První ryba a hned tohle. Opravdu jsem byl mile překvapený. Přišel na 20 mm kuličku Shell Fish. Přes noc se nic nedělo. Máme tu první den a přecházely záběry, ale o ryby jsem přicházel. Proto jsem změnil z 20 mm kuličky na 16 mm Shellfish + 16 mm Ananas. Tato kombinace v zátoce fungovala na 100 %. Na druhém prutu 20 mm kulička Shellfish Strawberry pořád zůstala. Tento systém jsem neměnil a věřil, že přijde větší ryba. Bohužel to se mi nesplnilo, všechny ryby přišly z vyvezeného prutu.

Za tyto 4 dny jsem ulovil celkem 13 kaprů. Počasí nám přálo, akorát občasný vítr sfoukal zbytek listů ze stromů a hladina vody byla hustě posetá listy. To nám ztěžovalo v potopení vlasce pod hladinu. Nádherně jsem si tuto výpravu užil. V tomto ročním období je to poměrně dost ryb, vůbec jsem to nečekal. Doufám, že jste si lov v podzimním období užili stejně jako já.

Hodně štěstí v prosinci Vám přeji.

Za Anaconda Czech Team Ondřej „Souček“ Suk