Zavážení

Share Button

Vypravil jsem se s kámošem Honzou na jednu stojatou vodu. Tato voda mě hodně přitahuje, ale nechávám si ji spíše na brzký podzim a zimu. Je to krásný rybník anglického stylu. Není to soukromka, ale voda, která dělá člověku radost. Poslední dobou jsem si oblíbil zavážet své montáže pod převislé stromy, na kraj zátoky, která je vyplněna napadanými stromy. Přímo ráj pro kapry.

Při zavážení používám odpadávací kameny. Je to dobré používat, jelikož pak je souboj s rybou úplně jiný. Hodně jsem si tento způsob lovu oblíbil a používám delší kombinované návazce, který se skládá z 45 mm Fluoro carbonu a 25 lb šňůrky. Celková délka montáže je 25 – 30 cm. Boilies jsem pro tuto vycházku zvolil Mais z řady Crunch obohacené 16 mm pop–up Tutti frutti. Kombinaci tohoto boiliesu jsem zavážel na kraj zátoky, dno tam bylo bahnité a proto jsem měl svou návnadu dobře nadipovanou. Ke krmení na tento prut jsem používal boilies Mais, krmné boilies kukuřice a peletky Halibut 14 mm.

Druhý prut jsem zavážel pod převislé stromy a obul jsem ho také boiliesem z řady Crunch o příchuti Shellfish – Strawberry 16 mm a pop-up o stejné příchuti ve velikosti 16 mm. Ke krmení jsem použil Halibut pelety 14 mm a krmné boilies Oliheň 20 mm. Ryby spolupracovali suprově. Škoda, že nepřišel nějaký ten větší domorodec. Více záběrů bylo spíše na prut, který byl zavážen pod převislé větve.

Za Anaconda Czech Team Ondřej „Souček“ Suk