Změna počasí

Share Button

Změna počasí

Konečně hlásili změnu počasí. Předpověď počasí říkala, že bude pršet, foukat a budou bouřky. Toto počasí mám hodně rád, takhle na konci léta. Ryby na změnu počasí dobře reagují. Správný čas na správnou rybu.

Doplnil jsem kýble boiliesem a mixem pelet. Rád na Vltavě používám k zákrmu ještě partikl. Zvolil jsem místo, na kterém jsem letos už jednou chytal. Sice se mi moc nedařilo, ale o to víc jsem se na místo chtěl vrátit. Měl jsem nevyřízené účty s rybami v tomto úseku. Měl jsem naplánovaný lov od pátečního večera do nedělního dopoledne. Na místo jsem se musel přesunout s člunem. Po příjezdu k vodě silně foukalo a pršelo. Nebyl čas na nic čekat. Rychle naložit věci do člunu a přikrejt maskovací plachtou.

První záběr přišel v sobotu k večeru. Celkem jsem se divil, že přišel záběr až za takovou dobu. Počasí totiž bylo luxusní. Rozhodl jsem se, že na poslední noc dám na oba dva pruty 2 x 20 mm Tropical Monkey.

 V neděli jsem musel ve 14:00 hodin balit. Do té doby se mi podařilo ulovit 5 kaprů. Dát dvě kuličky pod háček zafungovalo výborně. Nakonec se výprava povedla – účty srovnány. Povedlo se mi chytit opravdu krásné vltavské ryby.

Za ANACONDA CZECH TEAM Ondřej Suk