Změna počasí

Share Button

Konečně nám tropy skončily a přišlo mírné ochlazení. Přemýšlel jsem, jak se co nejdříve dostat k vodě, když není tolik času a práce nepočká. Bohužel jsem nedokázal vymyslet výpravu, kdy bych se mohl věnovat rybám déle, a tak jsem musel udělat kompromis. Vyrazil jsem odpoledne po práci a bohužel budu muset brzy ráno opět vstávat do práce. Už teď jsem věděl, že se mi nebude chtít vstávat, ale ta představa, že se povede krásná ryba, mi za to stojí.

Celý den v práci jsem byl myšlenkami na rybách a přemýšlel jsem, jaké nástrahy zvolit a jak danému místu přizpůsobím montáže. Dno na daném místě bylo plné drobných kamenů, které byly pokryty šneky. Proto jsem zvolil pevnější návazcový materiál, abych předešel ztrátě ryby.

Pracovní směna končí a já konečně přicházím k vodě. Plný očekávání, co mi pár hodin u vody přinese, nahazuji své montáže snad na správná místa a čekám na ten krásný zvuk příposlechu.

Počasí mi dnes opravdu přeje. Krásně se zatáhlo a začal lehce pofukovat vítr. Pravý čas chytnout pěknou rybu.  Ale nejvíc tomu věřím až v noci, kdy by se opravdu mohl podařit nějaký záběr. Plný očekávání pozoruji rybáře na druhé straně vody, jak se snaží ulovit na třpytku nějakého dravce, když v tu chvíli koukám na špičku svého prutu, který se začal krásně ohýbat a swinger se krásně přilepil na signalizátor. Přesně, jak se mi to líbí.

Beru prut do rukou a vychutnávám si první záběr a krásný boj s kaprem, který zabral na novou řadu boilies s příchutí Fire Tuna. Krásný kapřík skončil úspěšně na podložce a hned po vyfocení jsem rybu vrátil vodě. Pomalu se blíží večer a já se těším, co mi dnešní noc přinese.

Ve dvě ráno mě budí světlo příposlechu, které mi dává jasně najevo, že přichází další záběr. Šup do bot a doběhnout k prutům. Další krásný bojovník, který bezpečně skončil na mé podložce. Šetrně vyfotit a šup na dalšího. Hodiny se do odjezdu krátí, ale proč to ještě nezkusit.

Probouzím se asi po třech hodinách po krásném souboji s kaprem a vím, že se blíží čas, kdy budu muset balit. Ale díky bohu ryby jsou velmi aktivní a mě přichází krásná a pomalá jízda těsně před sbalením prutů a odjezdu do práce. Největší kapr chycený za tak krátký čas na tak malé vodě mi udělal krásnou tečku za touto výpravou a vykouzlil mi úsměv na celou následující směnu v práci.

Za Anaconda Czech Team  Jirka Kučera