Změna řeky

Share Button

Jak je známo, převážně chytám na malé svazové řece. Tentokrát jsem řeku změnil za řeku Vltavu. Místo, kde jsem chytal, už jsem párkrát navštívil z kaprařského hlediska. Měl jsem informace, že to nebere. I přesto mě tyto informace neodradily a podnikl jsem týdenní výpravu na břehu řeky Vltavy.

První tři dny jsem si lovné místo krmil převážně kukuřicí. V menších dávkách jsem ale také krmil peletami Halibut a boiliesem o průměrech 16 mm a 20 mm. Některé boilie jsem nakrájel na půlky, přelil zálivkou a přesypal Carp Dream Mixem Robin Red Fish.

Záběru jsem se dočkal až druhý den. Záběr přišel z rána a byl to menší šupináč. O půl hodiny déle přišel záběr na druhý prut. Po krátkém boji skončil v podběráku malý, ale pěkně kulatý lyseček. Obě ryby si zobly 16 mm boilies Halloween. Třetí den večer jsem odvezl poslední kýbl kukuřice. Další dny jsem už kukuřicí nekrmil, dával jsem jim pouze pelety a boilie. Poslední noc a já neměl na břehu nějakého pěkného kapra. Udělal jsem nové montáže a s velkou nadějí je nahodil na krmná místa. Po setmění začalo trochu pršet a já věřil, že by mohl ráno přijít záběr. Probudil jsem se kolem šesté hodiny ranní. Sedl jsem si k prutům a užíval si pár posledních hodin u vody. Byl krásný klid a ptáci ho ještě vylepšovali. Začalo vylézat sluníčko a v tu chvíli přišel záběr. Krásný šupík, který mi udělal velkou radost. Zabral na 16 mm boilies Halloween. Chvilku na to přišel poslední záběr. Po silném zdolávání jsem se konečně dočkal pěkného vltavského lysce. Udělal mi obrovskou radost. Nechal se zlákat na dvě 16 mm boilie Halloween.

Byl to krásně strávený týden na této řece.

Za Anaconda Czech Team Ondřej „Souček“ Suk