Znovu na místě činu

Share Button

Je to měsíc po mé první návštěvě Berounky, jak už to tak bývá, začalo se mi po té vodě trochu stýskat a musím znovu vyrazit. Jsem rád, že se mnou jede i přítelkyně Bára a kamarád Venca, přeci jen rybařit s přáteli je k nezaplacení. Chtěl jsem rybařit na stejném místě a stejnou strategií jako posledně. Po příjezdu k vodě na nás ale čekalo nemilé překvapení, oteplení vody zapříčinilo, že celá mělčina zarostla hustou řasou a tak nebylo možné odtud rybařit, nezbývalo než vzít člun a poohlédnou se po novém místě.

To naštěstí netrvalo moc dlouho. O pár desítek minut později nacházíme krásná místa po proudu s hloubkou kolem 3 metrů a pěkným, i když trochu zarostlým břehem pro utáboření. Místa jsme hned rozkrmili tuňákem a Halloweenem, trochu upravily kopřivy podél břehu a 5ti hvězdičkový hotel byl připraven. Strávily jsme u vody krásné 2 dny bez záběru. Bylo na čase něco změnit. Místo se mi moc měnit nechtělo , bylo krásně nakrmené, jen měním háčky za menší a místo 20mm kuliček s pop-up dávám pod háčky Halloween v průměru 16mm obalený v powderu stejné příchutě, trochu jsem přikrmil, přihodil jsem také trochu pelet. Chtěl jsem chytit aspoň nějakého kapra, klidně malého.

V neděli ráno, když už jsem nevěřil v záběr a pomalu jsme začali balit tak to přišlo, na prutě jsem měl vymodleného kapra a moc se těšil až ho uvidím v podběráku, radost mi dlouho nevydržela, protože kapr zajel do vázky, okamžitě skáču do člunu a vyrážím, svatý Petr tentokrát opravdu stál při mě a po chvilce byl kapr z vázky vymotán a podebrán. Změna taktiky a velké zjemnění se ukázalo jako dobrý nápad. Hold velká kulička nezmanená nutně velkého kapra, někdy ty malé jsou trochu lepší.
Mějte se hezky a spoustu úspěchů u vod vám přeji 
Za Anaconda Czech Team Petr Smítka